Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Wielkanocne sukcesy siatkarzy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa we Włoszech

Młodzi siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa tegoroczne święta spędzili we Włoszech, gdzie wzięli udział w towarzyskich turniejach w Pizie oraz Pordenone. Zarówno juniorzy młodsi, jak i juniorzy z kompletem zwycięstw wygrali oba turnieje.

Aktualni Mistrzowie Polski Juniorów po raz pierwszy wystąpili w najbardziej prestiżowym młodzieżowym turnieju siatkarskim – 42 edycji Cornacchia World Cup U-19, w którym udział wzięło 88 zespołów podzielonych na 4 kategorie. Wśród uczestników, oprócz topowych włoskich klubów, udział wzięły zespoły z USA, Niemiec, Belgii, Słowenii, Austrii, Łotwy, Słowenii, Dubaju, Węgier czy Anglii. Juniorzy okazali się najlepsi w turnieju, lecz żadne z 7 zwycięstw nie przyszło łatwo. Finał turnieju w wypełnionej kibicami do ostatniego miejsca hali zakończył się zwycięstwem AZS-u nad Kioene Padwa w stosunku 3:1.

Trzech graczy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa: Błażej Bień, Tymon Ramotowski i Łukasz Dydzik zostało na zakończenie turnieju wyróżnionych nagrodami indywidualnymi.

Z kolei na zaproszenie do Pizy Klub odpowiedział już po raz trzeci. W tym roku juniorzy młodsi z częstochowskiego AZS okazali się bezkonkurencyjni i wygrali 2:0 z każdym z 8 włoskich zespołów.