Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Siatkarski weekend w POSiR Pszczyna

Miniony weekend w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie upłynął na siatkarskich zmaganiach na piachu i rodzinnym graniu na Orliku.

Pełne fotogalerie i filmy z turniejów na stronie http://www.posir.pszczyna.pl

W sobotę i niedzielę na boiskach piaskowych rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kadetek. Dwudniowe zmagania na piachu zakończyły się zwycięstwem pary Natalia Ciesielska/Martyna Cholewa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Źródełko z Katowic.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna oraz Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach.

W niedzielę przyszedł czas 5. Festiwal Siatkówki „Rodzinne granie na Orliku”. Do wspólnej zabawy zgłosiło się prawie pięćdziesiąt zespołów, a rywalizacja tradycyjnie już, odbywała się na specjalnie przygotowanych boiskach wyznaczonych na boisku ze sztuczną trawą. W zmaganiach brały udział zespoły, które na boisku występowały w składach dwuosobowych. Skład opierał się na zawodniczce trenującej w Szkółce Siatkówki Dziewcząt oraz kogoś z jej rodziny. Na boisku prezentowali się więc: mamusie i tatusiowie, bracia i siostry, ciocie i wujkowie, kuzynki i kuzyni, szwagrowie przyszli i obecni, sympatie, a nawet dziadek! Choć rywalizacja była duża, to zawody miały dostarczyć rodzinom przede wszystkim sporą dawkę udanej zabawy. Wyniki i klasyfikacje i wyniki były tym razem sprawą drugorzędną, a wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali pamiątkowe złote medale.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Zadanie było współfinansowane ze środków Powiatu Pszczyńskiego.

 

Źródło: posir.pszczyna.pl, foto: POSiR Pszczyna