Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Srebro i brąz mistrzostw Polski dla naszych par!

Oliwia Caputa i Wiktoria Matusik z TS Stal Śrubiarni Żywiec zostały wicemistrzyniami Polski w siatkówce plażowej młodziczek, a Anna Sitek i Aleksandra Wróbel z MUKS Pasek Będzin wywalczyły brązowe medale, zostając trzecią parą w kraju!

Finały mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w siatkówce plażowej rozegrane zostały w miniony weekend w Obornikach Śląskich. Podium w zawodach dziewcząt opanowane zostało przez pary z naszego województwa: srebrne i brązowe medale pozostały w województwie śląskim.

W meczu o złoty medal para z Żywca uznać musiała wyższość zawodniczek UKS Tempo Chełm- Martyny Bielak i Julii Radelczuk, które w dwóch setach zapewniły sobie tytuł mistrzyń kraju.

W meczu o trzecie miejsce  duet z Będzina bez straty seta pokonał parę z UKS Volley 34 Łódź.

Ósme miejsce mistrzostw Polski zajęły zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna- Paulina Duda i Martyna Witczak, a trzynaste duet TS Stal Śrubiarni Żywiec- Helena Dyduch i Marta Twardoch.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego młodziczek: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-polski-mlodziczek-2020-07-24

W Obornikach Śląskich o medale mistrzostw Polski walczyli także młodzicy, a wśród nich dwie pary z naszego województwa, obie reprezentujące ANBUD MKS Będzin. Mateusz Szpernalowski i Jakub Jurczyk zajęli siódme miejsce, a Igor Witkowski i Jakub Kiedos- miejsce trzynaste.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego młodzików: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-polski-mlodzikow-2020-07-25