Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

TURNIEJE PÓŁFINAŁOWE MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW

Dzisiaj miały miejsce ostatnie egzaminy pisemne w terminie głównym matur 2021, a już jutro do rywalizacji w półfinałach Mistrzostw Polski przystąpią juniorki i juniorzy.

Wśród 32 półfinalistów znalazły się 4 zespoły z naszego województwa.

W sumie zostaną rozegrane 4 turnieje dziewcząt i 4 turnieje chłopców, z każdego spośród czterech uczestników do finałów awansują po 2 najlepsze zespoły.

Siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała turniej półfinałowy rozegrają w Łodzi, gdzie oprócz miejscowego ŁKS Żeńska Siatkówka Łódź przyjdzie im się zmierzyć z MKS Avia Świdnik i SMS KSZO Ostrowiec.

MKS Dąbrowa Górnicza Siatkówka o awans powalczy w Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z #Volley Wrocław, PSPS SMS Police i KS Pałac Bydgoszcz.

Również w Bydgoszczy do rywalizacji o finał przystąpi zespół Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, który za rywali będzie miał, oprócz gospodarzy, BKS Chemik Bydgoszcz, UKS 13 LO 7 Zielona Góra i SMS Sparta AGH Kraków, 21-23.05.

Ostatni z półfinałów, którym jesteśmy żywotnie zainteresowani, zostanie rozegrany w Jastrzębiu-Zdroju. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel podejmować będzie drużyny UKS MKS MDK Warszawa, UKS Szamotulanin Szamotuły i Gwardia Wrocław Academy.

Turnieje finałowe zostaną rozegrane w Olecku (finały dziewcząt) i Krakowie (finały chłopców). Liczymy, że wśród uczestników znajdą się wszystkie 4 nasze drużyny!