Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Znamy najlepsze kadetki i kadetów w województwie

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki mistrzostw województwa śląskiego w siatkówce plażowej w kategorii kadet i kadetka.

Dziewczęta o medale i awans do półfinałów mistrzostw Polski walczyły w Katowicach, chłopcy natomiast w Rybniku.

W finałach kadetek tytuł mistrzyń województwa Śląskiego wywalczyła para Oliwia Caputa/Wiktoria Matusik z TS Stal Śrubiarni/SMS ŻAPN Żywiec. Srebrne medale powędrowały do duetu Aleksandra Wróbel/Emilia Malkiewicz (CFiK Klima Będzin II). Trzecie miejsce zajęła para CFiK Klima Będzin- Anna Sitek i Oliwia Dudek, które meczu o brązowy medal pokonały Julię Krynicką i Kaję Barską z MKSu Będzin.

Klasyfikacja końcowa- kadetki: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-slaska-kadetek-2020-06-27

W turnieju kadetów najlepsi okazali się Bartosz Fijałek i Kami Strzymszok z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów, pokonując w finałowym starciu Jakuba Kantorowicza i Marcela Pośpiecha (Hemarpol Exact Systems Norwid Częstochowa). Brązowe medale zdobyli Daniel Konieczny i Dominik Czerny (TS Volley/SK Górnik), którzy w meczu o trzecie miejsce okazali się lepsi od pary Dominik Komorek/Sebastian Płaczek (SK Górnik Radlin).

Klasyfikacja końcowa- kadeci: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-slaska-kadetow-2020-06-23