Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Wyniki mistrzostw województwa śląskiego młodzików i młodziczek

Znamy już rozstrzygnięcia turniejów finałowych mistrzostw województwa śląskiego w siatkówce plażowej młodzików i młodziczek, którzy walczyli nie tylko o medale ŚZPS, ale także o awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Chłopcy swoje mecze rozgrywali w Będzinie. Do gry zgłoszonych zostało aż 30 par.

Podium opanowały pary gospodarzy: mistrzami województwa zostali Jakub Jurczyk i Mateusz Szpernalowski z ANBUD MKS Będzin, a srebrne medale powędrowały do ich kolegów z klubu- pary Igor Witkowski/Jakub Chmura. Brąz zdobyli Kacper Miodek i Wojciech Deko z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali duet z Będzina: Igor Krycz/Igor Misiek.

Klasyfikacja końcowa- młodzicy: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-slaska-mlodzikow-2020-06-19

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony ANBUD MKS Będzin

Dziewczęta o medale mistrzostw województwa rywalizowały w Mysłowicach. Do turnieju zgłoszonych zostało 16 drużyn.

Podobnie, jak w turnieju młodzików i tutaj podium zdominowane zostało przez duety z Będzina. Złotymi medalistkami zostały Emilia Malkiewicz i Oliwia Dudek z MUKS Pasek Będzin I, pokonując w meczu finałowym parę klubowych koleżanek: Aleksandrę Wróbel i Annę Sitek (MUKS Pasek Będzin II). Brąz wywalczyły Martyna Witczak i Paulina Duda z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W meczu o trzecie miejsce pokonały one parę z TS Stal Śrubiarni Żywiec- Oliwię Caputę i Wiktorię Matusik.

Klasyfikacja końcowa- młodziczki: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-slaska-mlodziczek-2020-06-22