Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Wyniki mistrzostw Śląska juniorek i juniorów

W miniony weekend juniorki i juniorzy walczyli w finałowych turniejach mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej.

Juniorzy swoje mecze rozgrywali w Czechowicach-Dziedzicach. Do turnieju zgłoszone zostały 24 pary.

Na pierwszym miejscu podium stanęli Bartosz Fijałek i Kamil Strzymszok z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów. Srebrne medale powędrowały do pary Krzysztof Giemza/Mateusz Janus z KS Norwid 3. Brązowe medale wywalczyli Jakub Wierciński i Kamil Konieczny (SK Górnik Radlin), pokonując w meczu o trzecie miejsce Dawida Świebodę i Jakuba Pośpiecha z KS Norwid Częstochowa 1.

PEŁNA KLASYFIKACJA: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-slaska-juniorow-2020-06-19

Juniorki o medale mistrzostw Śląska i awans do półfinału mistrzostw Polski walczyły w Katowicach-Szopienicach. Do gry zgłosiło się 16 drużyn.

Złote medale wywalczyły siatkarki UKS Sokół`43 SMS AZS AWF Katowice Dagmara Lisowska i Julia Włosek, pokonując w meczu finałowym parę Martyna Chmielewska/Małgorzata Kozak (KS Częstochowianka I). Brązowe medale powędrowały do Natalii Kowalik i Olgi Langier (KS Corona Rudniki), które w meczu o trzecie miejsce pokonały duet AZS Częstochowa: Aneta Grabińska/Kinga Woszczyńska.

PEŁNA KLASYFIKACJA: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-slaska-juniorek-2020-06-20

Zdjęcie pochodzi ze strony Natalia G. photography.

Wszystkim gratulujemy wysokiego sportowego poziomu, organizatorom dziękujemy za wspaniale przeprowadzone zawody, a parom, które wywalczyły awans do półfinałów Mistrzostw Polski życzymy powodzenia!!!

Źródło: informacja własna