Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Nasz przedstawiciel powołany na Igrzyska Olimpijskie!

Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia elektryzują wszystkich miłośników sportu. Kibice siatkówki odliczają dni do 25 lipca, kiedy to w hali zmagań rozbrzmi pierwszy gwizdek, a biało-czerwoni staną do walki o olimpijskie laury.

Jednak nie tylko drużyna reprezentować będzie nasz kraj w turnieju siatkarskim. Powołanie na Igrzyska Olimpijskie dostał najbardziej chyba znany polski sędzia, przewodniczący wydziałów sędziowskich w Śląskim i Polskim Związku Piłki Siatkowej, „nasz człowiek”- Wojciech Maroszek!

Wojciech Maroszek to sędzia międzynarodowy z ogromnym doświadczeniem. Sędziował wszystkie najważniejsze turnieje międzynarodowe, prowadził m.in. finałowy mecz Mistrzostw Europy Mężczyzn 2017.

Igrzyska w Tokio będą pierwszymi w historii, kiedy polscy sędziowie udział wezmą zarówno w turnieju siatkówki halowej, jak i plażowej- plażówkę sędziować będzie bowiem Agnieszka Myszkowska!

Gratulujemy i życzymy powodzenia, mając jednocześnie pewność, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio świętować będziemy wiele sukcesów Polaków… a w tym polskich sędziów!

 

 

 

 

 

Źródło: informacja własna