Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Znakomici wykładowcy i trenerzy uświetnili zjazd siatkarski na AWF Katowice

W dniu 22.11.2018 pod patronatem J.M. Rektora AWF i Prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej odbyła się konferencja metodyczno-szkoleniowa dla trenerów i nauczycieli piłki siatkowej.

Było to przedsięwzięcie wyjątkowe, głównie ze względu na zaproszonych gości. Znalazł się wśród nich psycholog sportu z ciekawym wystąpieniem, uczestnicy wysłuchali też interesujących doniesień na temat suplementacji oraz wykładu ze statystki jako narzędzia podnoszenia efektywności procesu szkolenia.

W części praktycznej wystąpił trener Marcin Kantor- absolwent AWF Katowice oraz uczestnik studium doktoranckiego- z ciekawym treningiem bloku i obrony. Znakomity trening zaprezentował także Grzegorz Ryś- trener mistrzów świata, a obecnie trener reprezentacji Izraela. W końcowej części wystąpił Mark Lebedew- trener Warty Zawiercie oraz trener reprezentacji Australii.

Na konferencji niestety nie mógł być obecny Gido Vermeulen- trener reprezentacji Holandii, a obecnie także MKSu Będzin. Pojawił się jednak w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, udzielając obszernego wywiadu, który będzie dostępny na stronach internetowych.

Organizatorzy pragną podziękować zespołowi juniorów MKS Będzin oraz wszystkim, którzy w jakichkolwiek sposób przysłużyli się do sprawnego przeprowadzenia tego „zjazdu siatkarskiego”.

Źródło: informacja własna