Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach
wstazka

Zmarł Antoni Mocarski

Z wielki żalem informujemy, że odszedł od nas wspaniały człowiek, jakim był Antoni Mocarski.

 

„Wspomnienie” o Antonim Mocarskim

W pamięci sympatyków siatkówki śląskiej Antoni w latach 1955-1960 jest zawodnikiem zespołu I ligowego Górnik 20 Katowice, w latach 1958-1959 zespół jest wicemistrzem Polski. Antoni pozostaje od roku 1964 w sekcji siatkówki powstałego wówczas zespołu GKS Katowice jako niezastąpiony kierownik zespołu ds. ogólnych i opiekun zespołu juniorów.

W połowie lat siedemdziesiątych wraz z sekcją przeniesiony zostaje do KS Jedność Michałkowice w Siemianowicach Śląskich gdzie pełni funkcję kierownika sekcji, podobnie jak w późniejszym czasie Górnika Siemianowice. Po zniknięciu tej sekcji z mapy siatkówki objął funkcję kierownika nowej hali sportowej KS Kolejarz na Wełnowcu w  Katowicach.

Przez całe lata pozostawał w ścisłym kontakcie z Zarządem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach , gdzie z czasem objął funkcję pracownika Związku. Z czynnej funkcji pracownika Związku zrezygnował w grudniu 2014 roku.

W latach swojej aktywności sportowej był z długoletnim sędzią szczebla centralnego, w roku 1981 otrzymał klasę państwową, sędziując najwyższą ligę w kraju.

Świętej Pamięci Antoni Mocarski był piękną historią człowieka związanego pasja sportową ze śląską piłką siatkową.

Łączymy się w żalu z rodziną Antoniego. O ceremonii pożegnania Antoniego poinformujemy niebawem.