Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Znamy medalistki mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej!

W dniach 17-18 lipca na terenie pływalni letniej przy ul. Dekabrystów w Częstochowie rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej. O miejsce na podium walczyło 16 par.

Chociaż pogoda nie dopisała, doskonała organizacja, doping kibiców, a przede wszystkim świetny poziom sportowy sprawiły, że turniej na długo zapisze się w historii młodzieżowej plażówki.

W meczu finałowym para z naszego województwa: Natalia Ciesielska i Monika Jagła (UKS Źródełko Katowice) zmierzyła się z duetem Patrycja Jundziłł/Julia Gierczyńska (UKS Szamotulanin Szamotuły). Lepsze po tie-breaku okazały się broniące tytułu Jundziłł i Gierczyńska, zdobywając złote medale. Srebrne krążki powędrowały do katowiczanek, brąz wywalczyła para Zuzanna Herrmann/Klaudia Perowicz z UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn. Na czwartym miejscu uplasowały się Kornelia Matysik i Julia Sobczak z klubu UKS Ares Nowa Sól.