Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Natalia Ciesielska i Martyna Cholewa mistrzyniami Śląska kadetek

W dniach 16-17 czerwca 2018 na boiskach Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie o medale mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej walczyły kadetki. W turnieju rywalizowały 22 pary wyłonione podczas sześciu turniejów półfinałowych. Najlepsze okazały się siatkarki UKS Źródełka Katowice- Natalia Ciesielska i Martyna Cholewa.

W finale katowiczanki pokonały duet Kaja Stachowiak/Wiktoria Mazur- reprezentantki SPS Politechniki Częstochowskiej.

Brązowe medale powędrowały do Eweliny Giec i Pauliny Wróbel (MKS MOS Płomień Sosnowiec), które w meczu o trzecie miejsce wygrały z zawodniczkami MKS Dąbrowa Górnicza- Julią Dybowską i Magdaleną Drąg.

Na piątym miejscu uplasowały się Paulina Duda i Wiktoria Wilusz  z UKS Krzanowice.

Pięć najlepszych par awansowało do rozgrywek szczebla centralnego i zagra w półfinałowych turniejach mistrzostw Polski. Cztery pary o awans do finałów powalczą w dniach 30.06.-1.07 w Katowicach-Kostuchnie, piąta para dolosowana zostanie do turnieju półfinałowego w innym mieście.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy wysokiego poziomu sportowego, a  za najlepsze pary trzymamy kciuki w rozgrywkach mistrzostw Polski!