Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Trzy kolejne turnieje Otwartych Mistrzostw Śląska za nami!

Sezon siatkówki plażowej rozpędził się już na dobre! W miniony weekend (2-3.06) rozegrane zostały aż trzy turnieje III Otwartych Mistrzostw Śląska im. Rufina Dudy.

2 czerwca w Skoczowie o punkty walczyły miksty. Najlepsi okazali się Karolina Kmita i Mateusz Łysikowski, którzy w finale pokonali Kaję Strużyk i Kamila Mołczana. Brązowe medale powędrowały do rąk pary Marta Pietroczuk/Krzysztof Czekała, na czwartym miejscu uplasowali się z kolei Magdalena Jaszkowska oraz Krzysztof Milanowski.

Dzień później, 3 czerwca, rywalizacja o medale toczyła się w dwóch miastach. W Łaziskach Górnych grały panie, z kolei panowie swoje mecze rozgrywali w Pszczynie.

W turnieju kobiet złote krążki powędrowały do pary Weronika Grząślewicz/Magdalena Kaszuba, srebrne medale przypadły w udziale Monice Gajle i Natalii Ciesielskiej. Brąz wywalczyły Marta Wójcik i Angelika Strządała, które w meczu o czwarte miejsce pokonały duet Aleksandra Smykla/Karolina Wróbel.

W Pszczynie na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Szewczyk i Michał Bernyś, którzy w meczu o złoto okazali się lepsi od duetu Jakub Madej/Mateusz Pazgan. Brąz powędrował do Mateusza Łabuza oraz Tomasza Dudka, na czwartym miejscu turniej zakończyła para Przemysław Gepfert/Grzegorz Łata.

Źrdóło: informacja własna, Agata Stychno/foto: Dominika Babiarczyk