Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Zmarł Ryszard von Broen – ostatnie pożegnanie

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej z żalem zawiadamia, że po długiej i ciężkiej chorobie w dniu 31.10.2017 r. zmarł nasz Kolega Ryszard von Broen wieloletni działacz siatkówki w strukturach ŚZPS i PZPS.

Sportową karierę rozpoczął jako zawodnik w zespole GKS Zagłębie Sosnowiec. Działaczem SZPS  został w początku lat 60 w Wydziale Gier i Dyscypliny; był jego wiceprzewodniczącym, a w latach 1975 – 2012. Przewodniczącym WGiD , członkiem Zarządu SZPS i jego wiceprezesem. W kadencji 2000-2004 był członkiem Wydziału Rozgrywek PZPS Warszawa i sędzią szczebla centralnego od 1970 r. W 1980 r. otrzymał klasę Państwową, od 1989 do 2015 roku był sędzią kwalifikatorem PZPS.

Za długoletnią działalność społeczno – sportową był odznaczony Złotą Honorową Odznaką PZPS i Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej.

Do ostatnich dni był czynnym działaczem Wydziału Rozgrywek SZPS, pasjonatem sportu, reprezentantem odchodzącego pokolenia działania dla idei.

 

Ostatnie pożegnanie ŚP Ryszarda von Broena na stąpi w dniu 4 listopada br. (sobota) o godz. 12.00 na cmentarzu ewangelickim w Sosnowcu przy ul. Smutnej (blisko skrzyżowania Gen. Stefana Grota-Roweckiego i Al. Józefa Mireckiego)

 

Informacja: własna

Marcin Weiner