Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach
finampkadetek2017

Siatkarki z Katowic wicemistrzyniami Polski!

W zakończonych 19 lipca w Warszawie finałach mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej (rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2017), na drugim stopniu podium stanęły Martyna Cholewa i Natalia Ciesielska (UKS Źródełko Katowice). Na czwartym miejscu zakończyły z kolei zmagania siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza, Aleksandra Kuk i Wiktoria Tyda.

Katowiczanki w półfinale pokonały 2:0 (21:16, 21:15) duet Zuzanna Adamek/Aleksandra Walendowska (Barycz GLKS Janków Przygodzki). W finale uległy z kolei parze Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł (UKS Szamotulanin Szamotuły) 0:2 (11:21, 13:21).

Mniej szczęścia miały zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Aleksandra Kuk i Wiktoria Tyda w półfinale musiały uznać wyższość pary Gierczyńska/Jundziłł, natomiast w meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się Zuzanna Adamek i Aleksandra Walendowska, zwyciężając 2:0 (21:14, 21:13).

Klasyfikacja końcowa:

1.Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł (UKS Szamotulanin Szamotuły)

2.Martyna Cholewa/Natalia Ciesielska (UKS Źródełko Katowice)

3.Zuzanna Adamek/Aleksandra Walendowska (Barycz GLKS Janków Przygodzki)

4.Aleksandra Kuk/Wiktoria Tyda (MKS Dąbrowa Górnicza)

W rywalizacji kadetów, najlepszą parą z województwa śląskiego okazali się Jakub Bugajski i Beniamin Granieczny (SK Górnik Radlin), zajmując siódme miejsce.