Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Nabór do szkoły w Bielsku-Białej

Nabór do bielskiej szkoły siatkarskiej

 

Jak co roku, także i w tym odbywa się nabór młodych zawodniczek do Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego EDU-SPORT w Bielsku-Białej. Uczennice tej szkoły stanowią młodzieżowe zaplecze drużyny siatkarskich mistrzyń Polski BKS Aluprof.

Wspomniana placówka z siedzibą w Bielsku-Białej umożliwia właściwe połączenie nauki i szkolenia sportowego w piłce siatkowej dziewcząt. Zarówno Gimnazjum, jak i Liceum to szkoły niepubliczne, posiadające uprawnienia szkół publicznych, nad którymi nadzór pedagogiczny sprawuje Śląski Kurator Oświaty.

Tegoroczny nabór obejmuje przede wszystkim rocznik 1995 (kandydatki do 1 klasy LO) oraz rocznik 1998 (kandydatki do 1 klasy Gimnazjum), ale również pozostałe licealistki czy gimnazjalistki mogą ubiegać się o przyjęcie do szkoły. Dla uczennic zamieszkałych poza obszarem miasta Bielsko-Biała możliwe jest ich zakwaterowanie w internacie, co ułatwia proces dydaktyczny wraz z doskonaleniem sportowych umiejętności.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego EDU-SPORT prowadzi ścisłą współpracę z Bialskim Klubem Sportowym. To właśnie siatkarki miejscowego BKS Aluprof są aktualnymi mistrzyniami Polski, a w barwach tej drużyny występuje w tym sezonie m.in. Magdalena Matusiak, tegoroczna maturzystka w Liceum EDU-SPORT. Warto dodać, że jeszcze w tym roku zajęcia w szkole prowadził trener Mariusz Wiktorowicz, obecnie pierwszy trener zespołu występującego w rozgrywkach Plus Ligi Kobiet. Szkoła, która funkcjonuje od 2004 roku, ma natomiast na swoim koncie sukcesy, by wspomnieć brązowy medal Mistrzostw Polski kadetek, tytuły najlepszej drużyny na Śląsku, medalowe miejsca w ogólnopolskiej Gimnazjadzie i Licealiadzie w ostatnich latach oraz aktualne Mistrzostwo Polski szkół gimnazjalnych.

Zapytania dotyczące naboru należy kierować pod adresem e-mailowym: info@edu-sport.pl (z dopiskiem podanie) lub telefonicznie 510-081-450.