Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

3 nasze drużyny w półfinałach MP Młodziczek

Za nami turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Młodziczek. Wystąpiły w nich medalistki Mistrzostw Województwa Śląskiego. Mistrzynie województwa, MKS Dwójka Zawiercie, zgodnie z kluczem PZPS były organizatorkami jednego z ćwierćfinałów, w którym podejmowały między innymi brązowe medalistki Mistrzostw Województwa Śląskiego – MKS Dąbrowa Górnicza. Siatkarki TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, które ukończyły Mistrzostwa Województwa Śląskiego na  drugim miejscu, na turniej ćwierćfinałowy pojechały do mistrzyń województwa lubuskiego – UKS SG Kożuchów.

Z radością informujemy, że wszystkie trzy nasze zespoły ukończyły zawody w pierwszej dwójce i  wywalczyły awans do półfinałów Mistrzostw Polski! Gratulujemy!

 

 

W weekend toczyły się również turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Młodzików. W tej fazie rozgrywek mieliśmy dwóch reprezentantów: VITASun MKS Będzin i Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel. W drodze losowania obydwa zespoły trafiły do grupy z SKPS Dunajec Nowy Sącz i KS Metro Warszawa. Niestety, nasze drużyny ukończyły zawody na trzecim (VITASun MKS Będzin) i czwartym (Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel) miejscu i nie zagrają w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany we wrześniu w Będzinie.