Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Nasze zespoły grają o II ligę!

Już jutro startują turnieje finałowe o awans do II ligi kobiet i mężczyzn. Województwo śląskie będzie reprezentowało aż aż 5 naszych drużyn: 3 zespoły kobiece i 2 męskie.

Zostaną rozegrane po 4 turnieje w kategorii kobiet i mężczyzn, w każdym z czterech turniejów wystąpią po 4 zespoły, które rozegrają mecze od piątku do niedzieli w systemie „każdy z każdym”. Awans uzyskają tylko zwycięzcy grup.

W rozgrywkach kobiet gospodarzem grupy 11 będzie MUKS Sari Żory, zwycięzca turnieju półfinałowego w Słupsku. Wśród zespołów uczestniczących znalazł się kolejny przedstawiciel naszego województwa K.S. Polonia Łaziska Górne. Uczestnikami turnieju będą także MKS Skier-VIS Business Center Skierniewice i SST Lubcza Racławówka. Gospodarze na swoim profilu facebookowym https://www.facebook.com/MUKS.Sari.Zory prowadzić będą transmisje live ze wszystkich meczów zgodnie z harmonogramem znajdującym się na załączonym plakacie.

Mistrzynie województwa śląskiego Akademia Siatkówki SPS PANKI o awans do II ligi powalczy w Grodzisku Mazowieckim, a ich rywalami o jedno premiowane awansem miejsce będą UKS SPARTA Grodzisk Mazowiecki, AZS AS Uniwersytet Gdański i STS Sandecja Nowy Sącz. Gospodarze planują prowadzenie transmisji na żywo na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UChnsGDJhgL9w8TVITPeM1EA, a harmonogram spotkań znajduje się na załączonym plakacie.

Mistrzowie I ligi śląskiej mężczyzn, siatkarze Jawor Minerals AZS Częstochowa o awans do II ligi rywalizować będą w Żyrardowie, gdzie po kolei zmierzą się TKF ITS Anillana Rakszawa (piątek o 18.00), UKS SMS Joker Piła (sobota o 18.00) i Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki „LEN” (niedziela o 12.00). Gospodarze przygotowali na swoim profilu specjalne wydarzenie i zapowiadają prowadzenie transmisji ze wszystkich spotkań na tym samym kanale na YouTube https://www.youtube.com/channel/UChnsGDJhgL9w8TVITPeM1EA

Klub Sportowy Rudziniec o awans powalczy w Bydgoszczy, a rywalizować o pierwsze miejsce będzie z zespołami WKS Wawel Kraków, BKS Chemik Bydgoszcz oraz Sunbroker KPS Gietrzwałd. Harmonogram turnieju znajduje się na załączonej grafice, gospodarze planują transmisje live na profilu https://www.facebook.com/ChemikSiatkowkaMlodziezowa

Za wszystkie nasze drużyny trzymamy bardzo mocno kciuki!