Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Znamy składy grup półfinałowych rozgrywek o II ligę

We wtorek 30 marca  w siedzibie PZPS odbyło się losowanie, w którym uzupełniono wakaty w rozgrywkach o drugą ligę kobiet i mężczyzn, dzięki czemu poznaliśmy pełen skład grup półfinałowych.
Mistrzynie województwa śląskiego, Akademia Siatkówki SPS PANKI będą organizatorkami turnieju grupy 8, o awans zagrają z SPS Zbąszynek, Akademią Siatkówki AZS AWF SMS Wrocław i Eco AZS Uni Opole.
K.S. Polonia Łaziska Górne – siatkówka zagra w grupie 7, gospodarzem turnieju będzie Light System Salon Audio Video – AMS Opole, a skład grupy uzupełnią Kaczawski Klub Siatkarski REN-But Złotoryja i UKS Ares Nowa Sól.
Szczęście w losowaniu uzupełniającym wakaty uśmiechnęło się do MUKS Sari Żory, które po awans wyruszy do Słupska. W grupie 1, oprócz siatkarek z Żor i gospodyń TPS Czarni Słupsk zagrają MKS Koszalin i UKS Piątka Turek.
W rozgrywkach o drugą ligę mężczyzn nasze województwo reprezentować dwa zespoły. Jawor Minerals AZS Częstochowa o awans powalczy w województwie lubuskim, a jego rywalami będą KS Atak Gorzów Wielkopolski, BTS Elektros Bolesławiec i Licon UNI Opole.
Klub Sportowy Rudzinieczagra w dolnośląskich Wilczycach, a w walce o awans zmierzy się z WKS Innex Altinn Wilczyce, A.Z. Iwaniccy Gubin i M-GOKiS Praszka.
Trzymamy kciuki za nasze zespoły. Turnieje zostaną rozegrane w terminie 9-11 kwietnia. Do turniejów finałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.