Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Dwa medale mistrzostw Polski dla par z naszego województwa!

Oliwia Caputa i Wiktoria Matusik z TS Stal Śrubiarni Żywiec zostały wicemistrzyniami Polski, a Anna Sitek i Aleksandra Wróbel z MUKS Pasek Będzin- brązowymi medalistkami mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej!

W rozegranych w miniony weekend w Obornikach Śląskich finałach mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej, podium opanowały zespoły z województwa śląskiego. Srebrne medale powędrowały do duetu  z Żywca, który w meczu finałowym po dwóch setach uznać musiał wyższość pary z UKS Tempo Chełm (Martyna Bielak/Julia Radelczuk). Z kolei będzinianki bez straty seta pokonały w meczu o brąz parę z UKS Volley 34 Łódź (Julia Balicka, Zofia Sobanty).

Miejsce ósme w turnieju zajęły zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Paulina Duda i Martyna Witczak, a miejsce trzynaste Helena Dyduch i Mata Twardoch z TS Stal Śrubiarnia Żywiec.

Klasyfikacja końcowa finałów mistrzostw Polski młodziczek: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-polski-mlodziczek-2020-07-24

Także w Obornikach Śląskich o medale mistrzostw Polski walczyli młodzicy, a wśród nich dwie pary z naszego województwa- obie z ANBUDu MKSu Będzin. Jakub Jurczyk i Mateusz Szpernalowski zajęli siódme miejsce w Polsce, natomiast Jakub Kiedos i Igor Witkowski- miejsce trzynaste.

Klasyfikacja końcowa finałów mistrzostw Polski młodzików: wyniki-koncowe-final-mistrzostw-polski-mlodzikow-2020-07-25