Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Decyzja Zarządu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej dotycząca pomocy dla Klubów

Informuję, że z mojej inicjatywy Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej podjął decyzję o obniżeniu kwoty startowego oraz licencji zawodniczych we wszystkich rozgrywkach siatkówki halowej (od młodzika po rozgrywki seniorskie) na sezon 2020/2021 o 75% względem sezonu poprzedniego.

Wszystkie kluby odczuwają skutki kryzysu wywołanego epidemią COVID-19. Przeanalizowaliśmy więc, ile mamy środków zaoszczędzonych z lat poprzednich i uważamy, że właśnie teraz należy je wykorzystać na pomoc dla naszych Klubów. Łączna wartość opłat, która pozostanie w dyspozycji klubów, to około 75.000 zł. Jest to dla Śląskiego Związku Piłki Siatkowej kwota znacząca, ale przecież naszą misją jest wspieranie naszej dyscypliny.

Jednocześnie już teraz prosimy o zaangażowanie w głosowanie na projekty siatkarskie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, które odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Jeżeli zwyciężymy w tym głosowaniu, Śląska Siatkówka zrealizuje projekty o łącznej wartości ponad 3 mln zł w 2021 roku, z czego lwia część trafi do klubów. Szczegóły wkrótce.

Marcin Weiner, Prezes ŚZPS