Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Medal VNL Jakuba Bednaruka ciągle w grze- walczy o zdrowie małego Olafa!

Jakub Bednaruk, trener MKS-u Będzin oddał na licytację brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 wywalczony z reprezentacją Polski. Licytację na rzecz Fundacji Herosi wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD- sponsor MKS-u Będzin. To jednak nie koniec drogi, jaką ów medal przebywa, niosąc pomoc… nowi właściciele zdecydowali się bowiem przekazać go kolejnym potrzebującym!

Tym razem brązowy medal VNL wylicytować można w ramach pomocy Olafowi Siewiorkowi- nienarodzonemu jeszcze synowi trenera Emila Siewiorka. Mały Olaf potrzebuje poważnej i bardzo drogiej operacji serca.

 

„Trzy lata temu, podejmując współpracę z klubem MKS Będzin S.A., wstąpiliśmy do dużej siatkarskiej rodziny. Bycie jej częścią to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie. Zobowiązanie do tego, aby wspierać jej członków, gdy tego potrzebują. Dzisiaj naszego wsparcia potrzebuje Emil Siewiorek, asystent trenera będzińskiego klubu Jakuba Bednaruka. Jego nienarodzony jeszcze syn już podjął walkę o życie. Tuż po urodzeniu musi zostać poddany operacji, bez której jego szanse na przeżycie są niewielkie. W walkę tą zaangażowała się cała siatkarska rodzina, w walkę tą postanowiliśmy się zaangażować i my! 

Medal, który trener Jakub Bednaruk, zdobył z reprezentacją Polski podczas Finału Ligii Narodów 2019 rozgrywanego w Chicago, a który mieliśmy zaszczyt wylicytować w aukcji na rzecz Fundacja Herosi, przekazujemy na licytację na rzecz małego Olafa! 

Szanowni Państwo jesteśmy przekonani, że ten medal jest wart więcej, niż kwota, za którą został pierwotnie wylicytowany. Jest symbolem woli walki, determinacji i konsekwentnego dążenia do zwycięstwa. Tak jak walczyli o niego nasi siatkarze, tak o swoje życie walczy Olaf i jego rodzice. Zatem wesprzyjmy ich w tej walce i pokażmy, że nie są sami! Zagrajmy dla Olafa! #GramyDlaOlafa.”– czytamy na profilu Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD.

 

Medal licytować można do 30 września 2019r. do godz. 20:00.

Miejsce, w których można wpisywać proponowaną przez siebie kwotę to MKS Będzin S.A.., Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD oraz profil na Twitterze Jakuba Bednaruka (https://twitter.com/JakubBednaruk).

 

Wylicytowana kwota powinna zostać wpłacona na konto fundacji, pod opieką której jest Olaf (siepomaga), w terminie do 3 dni, licząc od dnia zakończenia licytacji. Wpłacając kwotę prosimy podać imię i nazwisko/ nazwę darczyńcy oraz dopisek „za medal trenera Bednaruka”. Cena wywoławcza to 7500zł.

 

Oprócz licytacji medalu, do pomocy Olafowi włączyło się mnóstwo osób, zgromadzonych na Facebooku w grupie Bazarek dla Olafa. Pieniądze z przeprowadzanych tam licytacji przekazane będą na leczenie chłopca.

 

 

Źródło: informacja własna, Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD