Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Świetne wyniki naszych par w pólfinałach MP młodzików i młodziczek w siatkówce plażowej!

W miniony weekend (22-23.06.2019 r.) młodziczki i młodzicy rywalizowali w turniejach półfinałowych mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Drużyny z naszego województwa walczyły w dwóch miastach- kadetki walcząc o finały mistrzostw Polski rywalizowały „u siebie” podczas turnieju w Katowicach-Kostuchnie, natomiast nasi kadeci swój półfinał rozegrali w Miliczu.

Z obu tych turniejów do finałów mistrzostw Polski awansował aż sześć par z naszego województwa! Wśród kadetek są to pary Małgorzata Ciężkowska/Karolina Gandor (KS Siatkarz Beskid Skoczów), które zajęły drugie miejsce podczas turnieju w Katowicach oraz Emilia Malkiewicz/Oliwia Dudek (MUKS Pasek Będzin)- brązowe medalistki katowickiego półfinału.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 1/2 FINAŁU MP MŁODZICZEK (KATOWICE)

 

WW półfinale kadetów wszystkie cztery miejsca premiowane awansem zajęli siatkarze z województwa śląskiego! Na pierwszym miejscu turniej ukończyła para Sebastian Płaczek/Filip Lejawa (KS Siatkarz Beskid Skoczów), na drugim stopniu podium uplasowali się ich klubowi koledzy: Maksymilian Granieczny, Kamil Strzymszok. Trzecie i czwarte miejsce należą do zawodników ANBUDU MKSU Będzin: brązowe medale zdobyli Mateusz Szpernalowski i Patryk Gajda, na czwartym miejscu turniej w Miliczu zakończyli z kolei Jakub Kaliszuk i Marcel Wójcikiewicz.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 1/2 FINAŁU MP MŁODZIKÓW (MILICZ)

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w walce o medale mistrzostw Polski!

 

Źródło: informacja własna, foto: ANBUD MKS BędzinDolnośląski Związek Piłki Siatkowej