Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

AT Żory Jastrzębski Węgiel mistrzem Śląska młodzików

3 marca 2019 r. zakończył się rozgrywany od soboty w Żorach turniej finałowy mistrzostw Śląska młodzików. Złote medale i tytuł mistrzowski zdobyli młodzi siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, pokonując w finale Hemarpol Norwid Częstochowa. Brązowe medale wywalczył ANBUD MKS Będzin, z kolei na czwartym miejscu uplasował się TS Volley Rybnik.

Trzy pierwsze drużyny uzyskały awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 22-24 marca. Siatkarze z Rybnika także mają szansę zagrać na szczeblu centralnym- w przypadku wolnych miejsc mogą bowiem zostać dolosowani do grup ćwierćfinałowych.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel

2. Hemarpol Norwid Częstochowa

3. ANBUD MKS Będzin

4. TS Volley Rybnik

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Dominik Rakowski (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy rozgrywający: Kamil Strzymszok (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy przyjmujący: Jakub Marchel (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy atakujący: Jakub Kaliszuk (ANBUD MKS Będzin)

Najlepszy zagrywający: Mikołaj Iskierka (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy środkowy: Kacper Kania (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy libero: Maksymilian Granieczny (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Komplet wyników:

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel – ANBUD MKS Będzin 2:0 (25:10, 25:17)

Hemarpol Norwid Częstochowa – TS Volley Rybnik 2:1 (23:25, 27:25, 15:13)

TS Volley Rybnik – Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 0:2 (18:25, 11:25)

Hemarpol Norwid Częstochowa – ANBUD MKS Będzin 2:0 (25:21, 26:24)

ANBUD MKS Będzin – TS Volley Rybnik 2:1 (25:20, 21:25, 18:16)

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel – Hemarpol Norwid Częstochowa 2:0 (25:18, 25:19)

Źródło: informacja własna, foto: jastrzebskiwegiel.pl