Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Juniorki MKS Dąbrowa Górnicza mistrzyniami Śląska

W niedzielę zakończył się rozgrywany od 7 lutego w Żywcu turniej finałowy mistrzostw Śląska juniorek. Złote i srebrne medale powędrowały do Dąbrowy Górniczej- mistrzyniami Śląska zostały bowiem siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza, wicemistrzyniami- MKS Dąbrowa Górnicza II. Brązowe krążki wywalczył zespół BKS Stal Bielsko-Biała. Na czwartym miejscu uplasowały się gospodynie finałów- TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim drużynom dziękujemy za niesamowite sportowe emocje i fantastyczną postawę na boisku!

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Dąbrowa Górnicza                           6 pkt.
  2. MKS Dąbrowa Górnicza II                        5 pkt.
  3. BKS Stal Bielsko-Biała                             4 pkt.
  4.  TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec   3 pkt.

Wyniki turnieju finałowego mistrzostw Śląska juniorek:

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Dąbrowa Górnicza II 3:0 (25:20, 25:12, 25:11)

TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3(19:25, 19:25, 16:25)

BKS Stal Bielsko-Biała  – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 22:25, 17:25)

TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec – MKS Dąbrowa Górnicza II 0:3(24:26, 21:25, 23:25)

MKS Dąbrowa Górnicza II – BKS Stal Bielsko-Biała 3:2(13:25, 18:25, 25:19, 25:23, 15:10)

MKS Dąbrowa Górnicza – TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec 3:1(25:13, 22:25, 25:21, 25:17)

Źródło: informacja własna