Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Konkurs na stypendium sportowe

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

W trzech dotychczasowych edycjach konkursu stypendia zdobyło 33 sportowców, w tym chociażby znana z igrzysk w Rio de Janeiro oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Stypendium otrzymać mogą sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich.

Stypendium otrzymają kandydaci, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe.

Stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Kandydaci, oprócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także krótką prezentacje wideo.

Wnioski stypendialne przesyłać należy do 14 grudnia 2018r.

Wnioski do pobrania oraz szczegółowe kryteria przyznawania stypendiów: ZOBACZ TUTAJ

Szczegółowe informacje na temat Funduszu Natalii Partyki: http://fundusznataliipartyki.pl/

Więcej informacji oraz dane kontaktowe do pobrania: Stypendium Natalii Partyki

 

Źródło: Wydział Gospodarki Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego/ Fundusz Natalii Partyki