Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Reprezentanci Śląska w ćwierćfinale TNO

W niedzielę 7 października rozpoczął się 29. Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców 2018. Reprezentacje szesnastu województw walczą w Centralnym Ośrodku Sportu OPO w Spale o prymat w siatkówce młodzieżowej. Medale to jednak nie jedyna nagroda, czekająca na młodych zawodników, którzy w trakcie turnieju obserwowani są przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. W poniedziałkowy poranek przeprowadzone zostały testy sprawnościowe, a 24 najlepszych siatkarzy dostanie powołanie na kampy.

Reprezentacja Śląska, która w rywalizacji grupowej walczyła z kadrami województw podkarpackiego, lubelskiego i pomorskiego, już po pierwszym dniu rozgrywek zapewniła sobie awans od najlepszej ósemki turnieju. W pierwszym z niedzielnych meczów nasi reprezentanci 2:0 pokonali województwo lubelskie, w kolejnym również w dwóch setach odprawili kadrę z Podkarpacia. W poniedziałkowym meczu kadra Śląska uległa 1:2 reprezentacji województwa pomorskiego, co nie przeszkodziło w awansie do 1/8 finałów z drugiego miejsca w grupie. W ćwierćfinale (8.10, godz. 17:30) nasi zawodnicy zmierzą się z województwem dolnośląskim.

Półfinały zaplanowane zostały na poniedziałek (8.10), godz. 19:00 i 20:30, finały na wtorek (9.10), godz.9:00 i 10:30