Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Znamy medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej!

Na boiskach Ośrodka Sportów Letnich Słupna w Mysłowicach zakończyły się dzisiaj zmagania kadetek i kadetów w siatkówce plażowej w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Śląskie 2018.

Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz (UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn). W finale pokonały parę Kornelia Matysik/Julia Sobczak (UKS Ares Nowa Sól). Brąz powędrował w ręce Zuzanny Adamek i Aleksandry Walendowskiej (GLKS Barycz Janków Przygodzki). Na czwartym miejscu uplasowały się Nicole Jochym i Angeliki Rusin (ECO UNI Opole).

W rywalizacji chłopców złote medale zdobyli Jakub Czerwiński i Szymon Trojański (NTS Trójka Nakło). Na drugim stopniu podium stanęli Mateusz Florczyk i Jakub Nowak (MKS Korab Puck). Brązowe medale trafiły do pary Bartosz Weber/Karol Urbanowicz (NTS Trójka Nakło). Reprezentanci naszego województwa- Kamil Konieczny i Jakub Czyżowski z SK Górnik Radlin zajęli czwarte miejsce.

Klasyfikacja województw- dziewczęta:

  1. Warmińsko-mazurskie
  2. Lubuskie
  3. Wielkopolskie

    Klasyfikacja województw- chłopcy:

  1. Kujawsko-pomorskie
  2. Pomorskie
  3. Podkarpackie

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom niezwykle wysokiego poziomu sportowego, a organizatorom świetnego turnieju!

 

Źródło: informacja własna, Agata Stychno