Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Śląskie młodziczki w komplecie awansowały do półfinałów MP!

Drużyny MKS Dąbrowa Górnicza, MOSM Tychy oraz MKS Dwójka Zawiercie, które w miniony weekend walczyły w turniejach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski młodziczek, w komplecie awansowały do półfinałów.

W turnieju rozgrywanym w Opolu, siatkarki z Dąbrowy Górniczej zajęły pierwsze miejsce, wygrywając w fazie grupowej 2:0 z NTSK Nysa oraz UKS Lubań. W fazie finałowej dąbrowianki również bez straty seta pokonały AZS Uni Opole oraz MOSM Tychy.

Z kolei siatkarki MOSM Tychy w meczach grupowych bez straty seta pokonały Trójkę Sulechów i AZS Uni Opole, w pierwszym meczu fazy finałowej 2:0 wygrały z zespołem UKS Lubań, a swoją jedyną porażkę zanotowały po spotkaniu z drużyną z Dąbrowy Górniczej, awansując do półfinałów z drugiego miejsca.

We Wrocławiu batalię o półfinały toczyły siatkarki MKSu Dwójki Zawiercie. W pierwszym meczu grupowym 2:0 pokonały Ares Nową Sól, w drugim w dwóch setach uległy Impelowi Wrocław. W fazie finałowej nie straciły już nawet jednego seta, wygrywając z MMKSem Kędzierzyn-Koźle oraz SPSem Zbąszynek.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w nadchodzących zmaganiach półfinałowych!

Źródło: informacja własna, Agata Stychno