Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla z awansem do półfinałów MP!

W miniony weekend (14-15 kwietnia) młodzicy z naszego województwa walczyli w ćwierćfinałowych turniejach mistrzostw Polski. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla spisali się najlepiej, awansując do półfinałów!

W swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Żorach turnieju, jastrzębianie 2:0 pokonali drużynę Delfin Darłowo. Dzień później w trzech setach wygrali ze Spartakusem Jawor, pewnie awansując do fazy finałowej. Tam na początek 2:0 wygrali z zespołem ANBUD MKS Będzin oraz- również bez straty seta- z MMKS Kędzierzyn-Koźle. Zajmując pierwsze miejsce w tabeli, doskonale grający gospodarze turnieju ze stratą zaledwie jednego seta awansowali do półfinałów mistrzostw Polski młodzików! Serdecznie gratulujemy!

Niestety, awans nie udał się grającym w tym samym turnieju siatkarzom z Będzina- ANBUD MKS zajął ostatecznie czwarte miejsce. Po wygranej 2:1 z drużyną Volley Gubin, będzinianie zanotowali na swoim koncie trzy porażki: 0:2 z MMKS Kędzierzyn-Koźle, 0:2 z Jastrzębskim Węglem oraz 1:2 ze Spartakusem Jawor.

Do ostatniej chwili ważyły się losy awansu siatkarzy z Częstochowy. Młodzicy Exactu Systems Norwid Częstochowa zajęli w Sulechowie trzecie miejsce. W swoim pierwszym meczu 2:1 pokonali Tęczę Krosno Odrzańskie, dzień później w dwóch setach ulegli Gwardii Wrocław. W fazie finałowej 2:1 zwyciężyli z Chełmcem Wałbrzych i 2:0 z AZS PWSZ Nysa. Po tym zwycięstwie wydawało się, że awans jest już na wyciągnięcie ręki. Niestety, mimo walki i bardzo dobrej postawy częstochowian, o ich ostatecznym miejscu w tabeli zadecydował wynik meczu pomiędzy Wałbrzychem a Wrocławiem.