Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Kadeci Jastrzębskiego Węgla w finałach mistrzostw Polski

W niedzielę 18 marca zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski kadetów. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali turniej w Żorach, awansując tym samym do finałów!

W trzech meczach jastrzębianie stracili zaledwie dwa sety. W swoim pierwszym meczu 3:1 pokonali KS Metro Warszawa, w kolejnym, także w czterech setach, zwyciężyli z Jokerem Piła. W ostatnim spotkaniu 3:0 wygrali z EKS Skrą Bełchatów, zajmując tym samym pierwsze miejsce w tabeli.

To nie koniec sukcesów jastrzębian! Dwóch siatkarzy otrzymało bowiem nagrody indywidualne: najlepszym środkowym wybrany został Patryk Cichosz, a MVP powędrowało w ręce Filipa Roque de Oliveira!

W turnieju w Warszawie o awans walczył Eco-Team AZS 2020 Częstochowa. W dwóch pojedynkach- z AKS V LO Rzeszów oraz z UMKS MOS Wolą Warszawa częstochowianie po tie-breakach uznać musieli wyższość przeciwników. Mimo zwycięstwa 3:1 w ostatnim meczu z SKPS Dunajcem Nowy Sącz, AZS uplasował się na trzecim miejscu, nie awansując tym samym do turnieju finałowego.

Szczęścia zabrakło także kadetom TS Volley Rybnik, którzy o finały walczyli w Nysie. Rybniccy siatkarze przegrali trzy mecze (0:3 z AZS PWSZ Nysa, 1:3 z NTS Trójką Nakło i 1:3 z MMKS Maraton-Espadon Świnoujście), zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Wszystkim siatkarzom gratulujemy walki, a za kadetów Jastrzębskiego Węgla trzymamy kciuki w walce o najwyższe trofeum!