Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Dwie śląskie drużyny z awansem do finałów mistrzostw Polski juniorów!

W niedzielę 11 marca zakończyły się półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Dla większości reprezentujących śląską siatkówkę drużyn, występy w 1/2 finału okazały się sukcesem! Do finałów awansowały dwie nasze drużyny: AZS 2020 Częstochowa oraz Jastrzębski Węgiel. Juniorom częstochowskiego Norwida nie udało się zająć jednego z dwóch miejsc premiowanych awansem, jednak gratulujemy dojścia do półfinałów!

W Częstochowie, oprócz gospodarzy- Eco-Team AZS 2020, województwo śląskie reprezentowali także juniorzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Ostatecznie pierwsze miejsce w grupie zajęli częstochowianie, pokonując po tie-breaku Chemik Bydgoszcz, 3:1 MMKS Kędzierzyn-Koźle oraz 3:0 Jastrzębski Węgiel. Jastrzębianom porażka z gospodarzami turnieju nie przeszkodziła jednak w awansie do półfinałów, bowiem w swoim pierwszym meczu w trzech setach rozprawili się z kędzierzynianami, w kolejnym zaś w tie-breaku pokonali Chemik Bydgoszcz, zajmując ostatecznie drugie miejsce w tabeli.

W turnieju rozgrywanym w Rzeszowie szczęście niestety nie dopisało drużynie Exact-Systems Norwid Częstochowa. Spośród trzech meczów wygrali tylko pierwszy (3:0 z MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin). Porażki z Dafi Społem Kielce (1:3) oraz AKS V LO Rzeszów (0:3) uplasowały ich na trzecim miejscu- do awansu zabrakło jednego punktu.

Wszystkim naszym siatkarzom gratulujemy walki, a za finalistów trzymamy kciuki w najważniejszych meczach sezonu!

Fotorelacja z meczu Eco-Team AZS 2020 Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla autorstwa Natalii Grabarczyk. Kopiowanie i powielanie zdjęć bez zgody autorki zabronione.

Źródło: informacja własna, Agata Stychno/foto: Natalia Grabarczyk