Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach
psu3660

Pierwsza szóstka 2017: finały ORLEN mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

W połowie sierpnia 2017 do mysłowickiego Parku Słupna powróciła wielka siatkówka! Po kilku latach przerwy od zmagań na piachu w zawodach najwyższej rangi, Mysłowice ponownie gościły najlepszych sportowców w kraju. Finały ORLEN mistrzostw Polski i ORLEN mistrzostw Polski oldboyów były prawdziwym siatkarskim świętem!

W turnieju pań najlepsze okazały się Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska, które w finałowym meczu w dwóch setach pokonały Dorotę Strąg i Martynę Kłodę. Dla Kingi Kołosińskiej to już szóste mistrzostwo Polski z rzędu, pierwsze jednak zdobyte w parze z Jagodą Gruszczyńską.

Rywalizacja mężczyzn zakończyła się zwycięstwem Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora. Po dwóch wygranych setach (obu do 19), pokonali Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka, zdobywając złoty medal i poprawiając tym samym swój wynik sprzed roku, kiedy to zadowolić musieli się trzecim miejscem.

Finały ORLEN mistrzostw Polski oldboyów rozegrane zostały już po raz piętnasty, jednak nie obyło się bez historycznych nowości. Po raz pierwszy bowiem w rywalizacji uczestniczyły panie. W kategorii kobiet bezkonkurencyjne okazały się Anna Pustelnik i Agata Józefowicz (ta druga znana jest doskonale kibicom siatkówki plażowej, lecz z nieco innej strony- związana ze Śląskiem Agata jest międzynarodowym sędzią siatkówki plażowej). Srebrne medale przypadły w udziale parze Ewa Olszewska-Puszczyk/Anna Urych-Turska, brąz wywalczyły natomiast Magda Dzikowska i Krystyna Wojcieszek.

psu3714

 

psu2295

 

psu3639

 

psu3660

 

oldboy myslowice 2017 2

 

Źródło: informacja własna, Agata Stychno