Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach

Nabór do klasy sportowej w IX LO w Częstochowie

IX LO im C.K. Norwida w Częstochowie zaprasza na testy sprawnościowe kandydatów do klasy pierwszej – sportowej piłki siatkowej chłopców w ramach programu SOS – Siatkarskie Ośrodki Szkolne.
Klasy sportowe mają promować siatkówkę wśród młodzieży oraz szkolić przyszłych reprezentantów Polski i zawodników ligowych. Program SOS jest realizowany w wyznaczonych przez PZPS gimnazjach i liceach.
Klasa sportowa zakłada zwiększoną liczbę zajęć wychowania fizycznego. Młodzież ma zapewnione poranne i popołudniowe treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów z bogatą przeszłością siatkarską: m.in. Stanisław Gościniak i Radosław Panas, a także możliwość wyjazdów na obozy oraz turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe.

Ponadto uczniowie mogą sprawdzać swoje umiejętności w rozgrywkach I i III ligi piłki siatkowej
w klubie Exact Systems Norwid Częstochowa, który cieszy się wieloma osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym.
Absolwenci Norwida grają w klubach 1-ligowych i PlusLidze. wychowaliśmy wielu reprezentantów kraju, takich jak: Piotr Gruszka, Michał Chadała, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Marcin Kryś, Grzegorz Kokociński, Bartosz Janeczek, Piotr Hain, Nikodem Wolański, Mateusz Bieniek, Michał Kaczyński, Bartosz Bednorz, Adam Kowalski czy Grzegorz Fijałek.

Testy skierowane są do uczniów III klas gimnazjum, ale zapraszamy na nie także chłopców z roczników 2002 i 2003, którzy w nadchodzących latach byliby zainteresowani podjęciem nauki w naszym ośrodku.

Testy odbywać się będą na Hali Sportowej przy IX LO im C.K. Norwida w Częstochowie przy
ul. Jasnogórskiej 8 w dniach:

03 marca (piątek) 2017r. o godz. 19:00
04 marca (sobota) 2017 o godz. 12:00
Kandydaci muszą mieć ze sobą: sprzęt sportowy, aktualne badania lekarskie od lekarza sportowego oraz pisemną zgodę rodziców na udział w testach*.
*Aby dostać się do klasy sportowej należy zaliczyć testy sprawnościowe, które nadzoruje kadra trenerska klubu.

Program klasy obejmuje:
• 10 godzin treningów w ramach zajęć szkolnych
• Dodatkowe 8 godzin treningów Klubowych
• Uczestnictwo w rozgrywkach juniorów
• Uczestnictwo w rozgrywkach szkolnych
• Obozy sportowe
• Turnieje