Za nami XXXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – ŁÓDZKIE 2026, podczas której reprezentacje województwa śląskiego dziewcząt i chłopców zakończyły rywalizację na bardzo dobrym 7. miejscu w Polsce! 👏🔥

👧 𝗞𝗔𝗗𝗥𝗔 𝗗𝗭𝗜𝗘𝗪𝗖𝗭Ą𝗧:

🔹 Maja Brewka – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Ewa Berkowska – MCKiS Jaworzno

🔹 Kinga Caba – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Natalia Bujak – MKS Dąbrowa Górnicza

🔹 Lena Chudzicka – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Maria Juraszczyk – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Zuzanna Tarczewska – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Iga Dorobisz – JKS SMS Jastrzębie

🔹 Maja Swadźba – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Liwia Szczepankiewicz – JKS SMS Jastrzębie

🔹 Hanna Ciszewska – MKS Dwójka Zawiercie

🔹 Maja Jędrysik – MKS Dwójka Zawiercie

🏐 Trenerzy:

🔸 Zbigniew Grzegorczyk

🔸 Klaudia Kubacka

Dziewczęta świetnie zaprezentowały się w fazie grupowej, wygrywając z Podkarpackim 2:1, Zachodniopomorskim 2:0 oraz Wielkopolskim 2:1 i awansując do najlepszej ósemki turnieju. 💪

W ćwierćfinale Śląskie po zaciętym meczu uległo Mazowieckiemu 1:2, a w walce o miejsca 5-8 minimalnie przegrało z Kujawsko-Pomorskim 1:2. W meczu o 7 miejsce dziewczęta wygrały z Łódzkim.

👦 𝗞𝗔𝗗𝗥𝗔 𝗖𝗛Ł𝗢𝗣𝗖Ó𝗪:

🔹 Szymon Cybulski – MOSM Tychy

🔹 Aleksander Didkowski – MKS Będzin

🔹 Mateusz Frankowski – KS Jastrzębski Węgiel

🔹 Piotr Guzy – KS Jastrzębski Węgiel

🔹 Wiktor Kłaptocz – KS Jastrzębski Węgiel

🔹 Piotr Kubiczek – MKS Będzin

🔹 Mateusz Lach – KS Racibórz

🔹 Kacper Makuch – MKS Będzin

🔹 Maksymilian Niestrój – KS Racibórz

🔹 Maksymilian Nyćkowiak – KS Jastrzębski Węgiel

🔹 Filip Supernat – UKS Jedynka Jaworzno

🔹 Eryk Wicher – MKS Będzin

🏐 Trenerzy:

🔸 Marcin Polowczyk

🔸 Zbigniew Syguła

Chłopcy zakończyli fazę grupową na 1. miejscu i awansowali do najlepszej ósemki mistrzostw. W meczu o półfinał Śląskie uległo Pomorskiemu, natomiast w spotkaniu o 7. miejsce nasi zawodnicy pokonali województwo łódzkie 2:1! 🔥

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom, zawodnikom oraz sztabom szkoleniowym świetnej postawy i reprezentowania województwa śląskiego na arenie ogólnopolskiej! 👏💙💛

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.