Dzisiaj jest niedziela, 20 sierpnia 2017r.
Znajdujesz sie w:     Home Wydziały ŚZPS Wydział Minisiatkówki Trwają gólnopolskie finały turnieju Kinder+Sport w Zabrzu
Trwają gólnopolskie finały turnieju Kinder+Sport w Zabrzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Stychno   
środa, 28 czerwca 2017 21:05

27 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu uroczyście otwarty został największy w Europie turniej minisiatkówki. Ogólnopolski finał Kinder+Sport, bo o nim mowa, powrócił po czterech latach do Zabrza, które ponownie gości kilkuset młodych siatkarzy i siatkarek, rozgrywających jedne z ważniejszych zawodów w swojej dotychczasowej karierze.

20170627 114810

Oprócz drużyn z całej Polski, przybyłych wraz z trenerami, rodzinami i przyjaciółmi, Kinder+Sport przyciągnął wielkie gwiazdy polskiej siatkówki. Ambasadorami turnieju są bowiem Piotr Gruszka i Sebastian Świderski, którzy propagując idee sportowej rywalizacji, wspierają adeptów siatkówki. Jak sami twierdzą, z roku na rok zainteresowanie turniejem jest coraz większe i widać, jak potrzebne jest to wydarzenie w życiu młodych sportowców, dla których każdy mecz w Zabrzu będzie niczym małe mistrzostwa świata. Rangę turnieju podniosły dodatkowo powitanie uczestników przez prezesa PZPS Jacka Kasprzyka oraz uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, przy którym emocje zawodników sięgały zenitu!

Ceremonia zakończenia oraz wręczania medali zaplanowana została na czwartek 29 czerwca, ok. godz. 13:00.

Więcej informacji na temat turnieju Kinder+Sport oraz aktualne wyniki na stronie kindersport.szps.pl

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 21:12