Dzisiaj jest niedziela, 20 sierpnia 2017r.
Znajdujesz sie w:     Home Minisiatkówka
Minisiatkówka


4 medale województwa śląskiego w finałach Kinder+Sport! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Stychno   
czwartek, 29 czerwca 2017 20:59

W czwartek, 29 czerwca zakończyły się w Zabrzu ogólnopolskie finały turnieju Kinder+Sport. Ta najważniejsza dla młodych siatkarek i siatkarzy impreza przyciągnęła na Śląsk setki młodych sportowców i kibiców, pokazując nie tylko piękno sportowej rywalizacji wśród dzieci, ale także niesamowitą rodzinną atmosferę, która jest nieodłącznym elementem siatkówki!

Dodatkową atrakcją i motywacją dla młodych zawodników była obecność wielkich gwiazd sportu, wśród których znaleźli się m.in. ambasadorzy turnieju Kinder+Sport: Piotr Gruszka i Sebastian Świderski, a także Piotr Gacek, Paweł Zagumny, Paweł Woicki, Wojciech Grzyb, Monika Pyrek, Tomasz Majewski, Oktawia Nowacka. W roli kibica pojawił się na trybunach także Bartosz Bednorz, rodowity zabrzanin.

02kinder1757   02kinder1774

Turniej zakończył się wielkim sukcesem, ale jeszcze większym zakończyły się występy drużyn z województwa śląskiego! Nasi zawodnicy i zawodniczki stanęli na podium w aż czterech z sześciu kategorii, a dorobek medalowy Śląska prezentuje się następująco:

Złote medale:

Dwójki dziewcząt- MKS Dwójka Zawiercie I: Aleksandra Walczak, Magdalena Olszowiec, Nadia Siuda, trener Wacław Gębarski

Czwórki dziewcząt- MOSM TAS Tychy: Iga Szczupłakiewicz, Karolina Wosz, Magda Stambrowska, Maja Fronczek, Roksana Świrska, Sandra Kurczyna, trener Krzysztof Pałka

Srebrny medal: czwórki chłopców- Jastrzębski Węgiel I Jastrzębie: Dominik Rakowski, Filip Lejawa, Jakub Marchel, Kamil Strzymszok, Mikołaj Iskierka, trener Dawid Hołda

Brązowy medal: trójki dziewcząt- MKS Dwójka Zawiercie: Aleksandra Maciążek, Julia Gajek, Paulina Jaworska-Nowak, Sandra Galas, trener Paweł Kozłowski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszą karierę!

Pełne klasyfikacje znajdują się tutaj: http://kindersport.szps.pl/to-juz-jest-koniec/

 mac3642 1

 mac3678 1

 mac3777 1

Poprawiony: piątek, 30 czerwca 2017 16:50
 
Trwają gólnopolskie finały turnieju Kinder+Sport w Zabrzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Stychno   
środa, 28 czerwca 2017 21:05

27 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu uroczyście otwarty został największy w Europie turniej minisiatkówki. Ogólnopolski finał Kinder+Sport, bo o nim mowa, powrócił po czterech latach do Zabrza, które ponownie gości kilkuset młodych siatkarzy i siatkarek, rozgrywających jedne z ważniejszych zawodów w swojej dotychczasowej karierze.

20170627 114810

Oprócz drużyn z całej Polski, przybyłych wraz z trenerami, rodzinami i przyjaciółmi, Kinder+Sport przyciągnął wielkie gwiazdy polskiej siatkówki. Ambasadorami turnieju są bowiem Piotr Gruszka i Sebastian Świderski, którzy propagując idee sportowej rywalizacji, wspierają adeptów siatkówki. Jak sami twierdzą, z roku na rok zainteresowanie turniejem jest coraz większe i widać, jak potrzebne jest to wydarzenie w życiu młodych sportowców, dla których każdy mecz w Zabrzu będzie niczym małe mistrzostwa świata. Rangę turnieju podniosły dodatkowo powitanie uczestników przez prezesa PZPS Jacka Kasprzyka oraz uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, przy którym emocje zawodników sięgały zenitu!

Ceremonia zakończenia oraz wręczania medali zaplanowana została na czwartek 29 czerwca, ok. godz. 13:00.

Więcej informacji na temat turnieju Kinder+Sport oraz aktualne wyniki na stronie kindersport.szps.pl

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 21:12
 
Wielki finał Kinder+Sport startuje już jutro! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Stychno   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 16:41

W dniach 27-29 czerwca Zabrze ponownie stanie się światową stolicą siatkówki. Ponownie, bo finał turnieju Kinder+Sport wraca do hali MOSiR. To już dziesiąta edycja wydarzenia, które znalazło uznanie nawet w oczach Światowej Federacji Piłki Siatkowej FIVB, zyskując miano największego tego typu turnieju na świecie. Młodzi siatkarze i siatkarki rywlizować będą w kilku kategoriach wiekowych, a w tegorocznych finałach udział wezmą 192 drużyny.

Oprócz młodych sportowców, do Zabrza z całej Polski przyjadą oczywiście ich trenerzy, ale także rodzice, przyjaciele i specjalnie na te okazje przygotowane kluby kibica. Kinder+Sport stał się bowiem wydarzeniem, na które młodzi adepci siatkówki czekają cały rok!

kinderfb

Wszystkich gości, rodziców, kibiców i sympatyków siatkówki zapraszamy na wielkie otwarcie turnieju Kinder+Sport, które odbędzie się 27 czerwca o 11:30 w hali MOSiR Zabrze, ul. Jana Matejki 8.

A już od jutra turniejowe zmagania śledzić można będzie za pośrednictwem telewizji internetowej: http://siatkowka.tvcom.pl/Gra/Sezona-2017/150647-Otwarcie-turnieju-i-sesja-przedpoludniowa-(Final-Turnieju-Kinder-Sport-w-mini-siatkowce-Zabrze-2017).htm

Turniej Kinder + Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial oraz JM Marketing Group i Communication Unlimited. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

Więcej informacji na stronie: kindersport.szps.pl

Poprawiony: poniedziałek, 26 czerwca 2017 16:53
 
Wyniki losowania wakatów i kolejności zespołów turnieju Kinder+Sport Zabrze 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Stychno   
piątek, 16 czerwca 2017 15:51

W asyście trenera kadry narodowej Ferdinando De Giorgiego, ambasadora programu Kinder+Sport Piotra Gruszki, Prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcina Weinera i Dyrektor Biura Kinder+Sport Pauliny Boś w katowickim Spodku przeprowadzono losowanie wakatów i drużyn rezerwowych na turniej Kinder+Sport Zabrze 26-29.06.2017.

 kindersport2017 losowanie

 


W kategorii trójek dziewcząt zostały rozlosowane 2 zespoły oznaczone w rankingu jako R14 i 2R14 – w miejsce zespołów z województwa świętokrzyskiego.
Szczęśliwe zespoły to:

Atena Warszawa – rozstawiona jako R14
MKS Polonia Świdnica 1 – rozstawiona jako 2R14

We wszystkich grupach rozgrywkowych spośród zgłoszonych zostało wylosowane po jednym zespole rezerwowym, który w przypadku rezygnacji któregokolwiek zespołu finałowego, pełnić będzie rezerwę, która w razie konieczności uzupełni wakat rezygnującego.

2DZ Rezerwa – UKS Centrum PRZY POSIR UKS Centrum Pszczyna

3DZ Rezerwa – UKS Szóstka Mielec
4DZ Rezerwa – KS Dziewiątka Łódź

2CH Rezerwa – Katolicka SP Koszalin
3CH Rezerwa – Saska Volley Warszawa
4CH Rezerwa – GPKS Gorlice

Podczas tego samego spotkania zostało przeprowadzone losowanie pomiędzy województwami, które w rankingu z ostatnich trzech lat zajmują ostatnie miejsca – OPOLSKIM I PODLASKIM w rozgrywkach dziewcząt i KUJAWSKO-POMORSKIM i LUBELSKIM w rozgrywkach chłopców.

Losowanie przyniosło następujące rozstrzygnięcia:

Dziewczęta:
Na miejscu 15 sklasyfikowano woj. Opolskie
Na miejscu 16 sklasyfikowano woj. Podlaskie

Chłopcy:
Na miejscu 15 sklasyfikowano woj. Lubelskie
Na miejscu 16 sklasyfikowano woj. Kujawsko-Pomorskie 

Link do aktualnego rankingu

Linki do losowania na YouTube

Losowanie- część 1: http://kindersport.szps.pl/wyniki-losowania-wakatow-i-kolejnosci-zespolow-turnieju-kindersport-zabrze-2017/

Losowanie- część 2: http://kindersport.szps.pl/wyniki-losowania-wakatow-i-kolejnosci-zespolow-turnieju-kindersport-zabrze-2017/

Więcej informacji na stronie kindersport.szps.pl

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 16:00
 
Losowanie wakatów i drużyn rezerwowych XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport Zabrze 26-29 czerwca 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Stychno   
środa, 14 czerwca 2017 14:34

Dziś (14.06.2017r.) około godziny 21.00 w sali konferencyjnej katowickiego Spodka odbędzie się losowanie wakatów i drużyn rezerwowych XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport Zabrze 26-29 czerwca 2017.  Udział w losowaniu potwierdzili trener kadry narodowej Ferdinando De Giorgi, ambasador turnieju Kinder+Sport Piotr Gruszka, Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Weiner i z ramienia Organizatora Dyrektor Turnieju Paulina Boś i Renata Pośpiech.

Przebieg dzisiejszego losowania zostanie zarejestrowany i opublikowany na kanale Youtube, a jeśli pozwolą na to warunki techniczne – na żywo będzie można śledzić losowanie w internecie na fanpagu Śląska Siatkówka – https://www.facebook.com/%C5%9Al%C4%85ska-Siatk%C3%B3wka-1076692142409851/

Zapraszamy do śledzenia losowania na Fanpagu Śląskiej Siatkówki.

Poniżej lista drużyn spełniających kryterium, tj. zgodnie z zapisem – wakaty i zespoły rezerwowe zostaną rozlosowane z nadesłanych zgłoszeń, najpierw spośród zespołów, które ukończyły rozgrywki wojewódzkie na miejscu 3, w przypadku ewentualnej rezygnacji kolejnych zespołów z finału w Zabrzu, wakaty zostaną obsadzone przez kolejne zespoły z województwa śląskiego.

Tylko w jednej kategorii  trójek dziewcząt nie zgłoszono kompletu 32 drużyn, a 2 wakaty pozostały po niezgłoszonych drużynach z województwa świętokrzyskiego.

W rankingu opublikowanym na stronie internetowej kindersport.szps.pl sporządzonym na podstawie KOLEJNOŚCI KOŃCOWEJ W LATACH 2014-2016 województwo świętokrzyskie zajęło 14 miejsce w rankingu dziewcząt.  W kategorii trójek dziewcząt zostaną rozlosowane 2 zespoły oznaczone w rankingu jako R14 i 2R14 – w miejsce zespołów z województwa świętokrzyskiego.

We wszystkich grupach rozgrywkowych spośród zgłoszonych zostanie wylosowane po jednym zespole rezerwowym, który w przypadku rezygnacji, któregokolwiek zespołu finałowego pełnić będzie rezerwę która w razie konieczności uzupełni wakat rezygnującego.

W przypadku ewentualnej rezygnacji kolejnych zespołów, wakaty zostaną obsadzone przez kolejne zespoły z województwa śląskiego.

Lista zgłoszonych zespołów spełniających warunki losowania (potwierdzone z WZPS, pełne zgłoszenia z 3 miejsc).

3DZ – 6 DRUŻYN ZAKWALIFIKOWANYCH – 2 WAKATY WOLNE

ATENA WARSZAWA
UKS DĄBROWIAK II DĄBROWA GÓRNICZA
UKS DWÓJKA KRYNICA-ZDRÓJ
UKS SZÓSTKA MIELEC
UKS ORLIKI SZCZECIN
MKS POLONIA ŚWIDNICA 1

2CH – 4 DRUŻYNY ZAKWALIFIKOWANE – 0 WAKATÓW WOLNYCH
TREFL GDAŃSK
MKS BZURA OZORKÓW
KATOLICKA SP KOSZALIN
MKS ANBUD BĘDZIN II

2DZ – 4 DRUŻYNY ZAKWALIFIKOWANE – 0 WAKATÓW WOLNYCH
NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI
UKS CENTRUM PRZY POSIR PSZCZYNA
UKS SZÓSTKA MIELEC
SAPS LIBERO BANIE

3CH – 3 DRUŻYNY ZAKWALIFIKOWANE – 0 WAKATÓW WOLNYCH
KRÓTKA PIŁKA ŁÓDŹ
MKS GRYF SZCZECINEK
SASKA VOLLEY WARSZAWA

4CH – 5 DRUŻYN ZAKWALIFIKOWANYCH – 0 WOLNYCH WAKATÓW
M-VOLLEY EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA
KURIAN VOLLEY
UKS KORONA BEŁCHATÓW
MKS GRYF SZCZECINEK
GPKS GORLICE

4DZ – 4 DRUŻYN ZAKWALIFIKOWANYCH – 0 WOLNYCH WAKATÓW
UMKS MIKRO EŁK
KS DZIEWIĄTKA ŁÓDŹ
MKS DWÓJKA I ZAWIERCIE
UMKS MOS WOLA WARSZAWA

Więcej informacji na stronie  kindersport.szps.pl

Poprawiony: środa, 14 czerwca 2017 17:01
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 50